• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Co zrobić, by zimą samochód odpalił bez problemów?

Zima może być czasem trudnym dla naszego samochodu. Kiedy za oknem pada śnieg, a temperatura spada poniżej zera, istnieje duże ryzyko, że nasz akumulator odmówi posłuszeństwa.

Aby akumulator pracował zimą bez zarzutu, jego stan musi być naprawdę dobry. Wiąże się to z faktem, iż przy minusowej temperaturze potrzebuje on zdecydowanie więcej mocy, aby wprawić w ruch wszystkie niezbędne elementy. Aby odciążyć go możliwie jak najbardziej warto zadbać o to, aby w momencie uruchamiania auta ograniczyć inne zbędne źródła pobierania prądu jak np. światło czy radio.
Warto zatroszczyć się o swój akumulator przed sezonem zimowym, aby nie sprawiał nam przykrych niespodzianek, których efektem stanie się niemożność odpalenia samochodu. Chociaż obecnie produkowane akumulatory są naprawdę świetnej jakości a ich komfort obsługi i użytkowania jest duży, warto przed zimą zadbać o ich odpowiednie naładowanie. Dobrym pomysłem może być na przykład ładowanie akumulatora przez całą noc. Jeśli użytkujemy starszy typ akumulatora, niezbędną może się okazać kontrola elektrolitu. Ołowiane płyty w celach muszą być przykryte. Jeśli wystają ponad poziom, należy w odpowiednie sposób zadbać o właściwe proporcje.

Oprócz akumulatora ogromne znaczenie ma także alternator, który odpowiada za ładowanie akumulatora. Problemy z ładowaniem mogą zwiększyć się podczas niskich temperatur, co zaowocuje nieprawidłowościami w działaniu samego akumulatora. Sprawdzając stan alternatora należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jakim stanie są szczotki oraz pasek, który napędza alternator. Oczywistym jest, że po długim okresie eksploatacji także one mogą ulec zużyciu. Warto rzetelnie to sprawdzić, jeśli chcemy zadbać o dobrą formę naszego samochodu i nie narazić się na niespodzianki.
Problemy, spowodowane chłodem mogą objawiać się także w postaci zamarzania wody na dnie zbiornika z paliwem. Choć jej ilość jest tam z reguły bardzo niewielka, taka sytuacja może doprowadzić do zablokowania przepływu w przewodach i filtrach paliwowych. Idąc tym tropem, niezwykle ważne jest stosowanie odpowiednich uszlachetniaczy do paliw, których celem jest wiązanie tych właśnie kropli wody.

Bardzo ważnym jest także dostosowanie opon do temperatury na zewnątrz. Kiedy na termometrze zobaczymy 7 st. C, jest to znak, że czas wymienić opony na zimowe. Takie opony są dostosowane do trudniejszych warunków na drogach i odpowiednio zwiększają drogę hamowania, tym samym powodując także wzrost naszego bezpieczeństwa na drodze.
Poza zmianę opon na zimowe, warto zadbać także o zimowy płyn do spryskiwaczy, który sprawdzi się także w niskich temperaturach. Ten aspekt ma także kluczowe znaczenie w zakresie naszego bezpieczeństwa. Przy okazji warto zadbać też o optymalne ustawienia spryskiwaczy.
Jeśli chcemy uniknąć problemów z porannym otwieraniem drzwi do samochodu, pomyślmy także o nasmarowanie zamków i uszczelek. DziękujemySpecPart.pl za konsultację merytoryczną.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter