• Call us: 1-800-123-4567
  • john@doe.com

Jak prawidłowo postawić ścianki działowe?

Side view of concrete coworking office interior design with laptops on workplaces, ceiling lamps and daylight. 3D Rendering

Celem wznoszenia ścianek działowych, jak sama nazwa wskazuje, jest podział rozległej przestrzeni w ramach jednej kondygnacji na mniejsze pomieszczenia. Ściany działowe budujemy zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej oraz komercyjnych. Jednak sposób wznoszenia i rodzaj ścian działowych instalowanych w poszczególnych budynkach różni się w zależności od funkcji, jakie przegroda ma pełnić.

Nowoczesne ścianki działowe
Możliwości techniczne w zakresie budowy przegród rozwijają się szczególnie mocno w odniesieniu do budynków komercyjnych, takich jak biurowce i galerie handlowe – opowiada nasz rozmówca z firmy Alumex. Wydzielenie poszczególnych stanowisk na powierzchniach typu open space, obudowa stanowisk kasowych, czy wyznaczenie mniejszych biur z całej kondygnacji wieżowca obecnie jest możliwe bez zbędnych nakładów inwestycyjnych. Budowa ścianek działowych na profilach aluminiowych jest szybka, łatwa, nie wymaga prowadzenia prac mokrych, a całe przedsięwzięcie jest odwracalne – konfigurację można w prosty sposób zmienić.

Stawianie ścianki działowej
Wznoszenie ścianek działowych z płyt karton-gips jest już na tyle popularne, że wiele osób decyduje się na własnoręczne wykonanie prac. Choć zasada konstrukcyjna w przypadku ścianek całoszklanych jest podobna, ze względu na delikatny materiał warto poprosić o pomoc specjalistów.

Etapy wznoszenia ścianki działowej
Pierwszym krokiem do podzielenia wnętrza za pomocą ścianek na profilach aluminiowych jest wytyczenie oczekiwanego rozkładu na podłodze. Na tym etapie należy już uwzględnić wszystkie przewidywane otwory drzwiowe. Następnie przebieg ścianek nanosimy również na ściany nośne i stropy. W tym celu należy posłużyć się poziomicą, a w przypadku bardzo wysokich pomieszczeń – niwelatorem laserowym.

Kolejnym krokiem jest zamocowanie profili wzdłuż wytyczonych wcześniej linii: najpierw profili UW, później profili słupkowych. W ten sposób uzyskujemy gotowy stelaż, który można wypełnić. Przebieg montażu wypełnienia, a także wybór stosowanych metod izolacji ścianek, będzie różnił się w zależności od wybranego rodzaju wypełnienia – wyjaśnia specjalista z przedsiębiorstwa Alumex.

Szklane ścianki działowe
Ścianki działowe ze szkła są rozwiązaniem szczególnie chętnie wybieranym dla nowoczesnych biurowców, przede wszystkim ze względu na niepowtarzalne walory estetyczne. Tego rodzaju przegrody również budowane są z profili oraz kształtek dwuściennych. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi i trwałością, a ponadto są ognioodporne.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subscribe
Newsletter